Menu

Mercedes potrzebuje więcej doświadczonych kierowców w DTM

Robert Wickens i Maximilian Gotz / Mercedes

Według Garry’ego Paffetta Mercedes potrzebuje więcej kierowców, którzy byliby w czołówce rywalizacji w DTM.

Pascal Wehrlein został pierwszym od 2010 roku, kierowcą Mercedesa, który sięgnął po tytuł mistrzowski. Ostatnim mistrzem Niemieckich Mistrzostw Samochodów Turystycznych w barwach ekipy ze Stuttgartu był natomiast Paul di Resta, który po przygodzie w Formule 1 z zespołem Force India powrócił do DTM i rywalizuje w barwach Mercedesa.

Mercedes wygrał klasyfikację zespołów po raz pierwszy od 2010 roku, wyprzedzając BMW. Paffett stwierdził, że bawarski producent miał najgorsze auta w całej stawce w zakończonym sezonie.

Paffet wierzy, że oprócz ostrożności po zakończonym sezonie, Mercedes powinien zatrudnić więcej kierowców, by pomagali w rozwijaniu nowego samochód C-Coupe.

Dużo czasu nie ma. Jedynie dwa samochody Mercedesa były w stanie konkurować z Audi. Gdybyśmy mogli wyciągnąć wszystko co najlepsze z naszego auta, moglibyśmy walczyć na przedzie stawki. Potrzebujemy więcej ludzi, którzy uzyskiwaliby większą wydajność z C-Coupe. Audi w tym sezonie łatwo wywalczało miejsca w czołówce - powiedział Gary Paffett.

Brytyjczyk twierdzi, że Audi lepiej się prowadzi w chłodniejszych warunkach, bo dobrze przepracowało okres zimowy. Mercedes ma z tym problem i to ekipa z Ingolstadt będzie miała przewagę w przyszłym sezonie.

Przypomnijmy, że z serią DTM i Mercedesem łączony jest Robert Kubica. Czy były kierowca F1 byłby lekiem na całe zło? Mercedes ogłosi skład dopiero w styczniu lub lutym.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE