Menu

Gary Paffett zdobywa pierwsze pole startowe do ostatniego wyścigu sezonu 2015

Gary Paffett / Mercedes

Garry Paffett, reprezentujący zespół Mercedes, uzyskał najlepszy czas podczas ostatniej, tegorocznej sesji kwalifikacyjnej DTM na torze Hockenheimring. Za sprawą rezultatu 1:32.65, wyprzedził on drugiego Jamiego Greena (Audi) o 0.038 sekundy.

Mattias Ekstrom (Audi), który w sobotnim wyścigu walczył zaciekle z Pacalem Wehrleinem o mistrzostwo serii, w niedzielnych kwalifikacjach zanotował trzeci najszybszy czas, co jest o wiele lepszym wynikiem niż ostateczny rezultat Wehrleina, który kwalifikacje zakończył na dopiero 17. miejscu.

Ze względu na złe warunki pogodowe sesja kwalifikacyjna została opóźniona. Niemniej jednak już od momentu rozpoczęcia kwalifikacji kierowcy zaciekle walczyli o wywalczenie pole position do niedzielnego wyścigu.

Na prowadzeniu pojawił się m.in. Maxime Martin (BMW), który wywalczył pierwsze pole startowe również w sobotnich kwalifikacjach. Na 6 minut przed zakończeniem sesji utrzymywali się za nim Green, di Resta, Mortara, Ekstrom oraz Wehrlein.

Na kolejnych okrażeniach czas Martina poprawił Mattias Ekstrom, który zanotował 1:32.729. W ostatnich minutach sesji pole position wywalczył jendak Gary Paffett, który z pozycji 23 awansował na pierwsze miejsce.

Green zdołał w końcówce także wyprzedzić Ekstroma. Na czwartej lokacie pojawił się Miguel Molina, a za nim dopiero uplasował się Maxime Martin.

Na szóstej pozycji finiszował Adrien Tambay (Audi), który utrzymał za sobą dwóch innych kierowców Audi - Nico Mullera oraz Timo Scheidera. Czołową dziesiątkę uzupełnili Maximilian Gotz (Mercedes) oraz Augusto Farfus (BMW).

Ostatni wyścig tegorocznego sezonu serii DTM rozpocznie się o godzinie 15:15.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE