Menu

Miguel Molina: Wygrać wyścig w DTM jest wyjątkowym uczuciem

Miguel Molina / Audi

Miguel Molina po zdobyciu pole position, zwyciężył w drugim wyścigu DTM na torze Nurburgring, co dało mu pierwszą wygraną karierze w tej serii wyścigowej.

Hiszpan po zakończonych zmagań przyznał, że wygrana wyścigu w DTM to coś bardzo szczególnego, jednak jak sam dodał nie chce poprzestawać na jednej wygranej i przeć naprzód.

Miguel Molina, zwycięzca wyścigu DTM na torze Nurburgring - Jak to brzmi?

Miguel Molina: Brzmi fantastycznie. Wygrać wyścig w DTM jest wyjątkowym uczuciem, ponieważ jest to bardzo profesjonalna seria wyścigowa z silnymi rywalami. Bardzo długo pracowałem na ten moment, zawsze wierzyłem w siebie i nigdy nie zrezygnował. To wszystko sprawia, że ten dzień był wyjątkowy i nigdy go nie zapomnę. Nie kryłem swoich łez widząc metę.

Co myślałeś przekraczając linię mety ?

MM: Widząc metę była ogromna ulga. "Zrobiłeś to, w końcu to zrobiłeś" - powtarzałem sobie. Jednak nie tylko myślałem o sobie ,ale o wielu ludziach wokół mnie, którzy mnie wspierali: Audi, zespół , moja rodzina i oczywiście fani. Trofeum też należy do nich wszystkich.

W ciągu trzech tygodni od teraz będziesz w podróży do Hockenheim. Faktycznie, można pojechać tam z wielkim uczuciem ulgi teraz, prawda?

MM: Jest dokładnie na odwrót. Po odniesionym zwycięstwem, chcesz więcej, ale bardzo lubię ten rodzaj presji, bo to po prostu jest częścią mojej pracy jako zawodowego kierowcy wyścigowego. Czekam z niecierpliwością na Hockenheim, tor pasuje do mnie, a ja zawsze sobie z nim dobrze radziłem, więc dlaczego nie w tym roku tam wygrać?

A przed wyścigiem: wielka impreza w domu?

MM: Zorganizuję wielki obiad dla moich ludzi, aby trochę po świętować moje zwycięstwo. Potem mam zamiar trochę odpocząć, a następnie muszę w pełni skoncentrować się na finale. Wciąż mamy plany na weekend na torze Hockenheim.

Audi Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE