Menu

Molina wygrywa emocjonujący niedzielny wyścig na torze Nurburgring. Pascal Wehrlein bliski mistrzowskiego tytułu

Miguel Molina / Audi

Miguel Molina z Audi zwyciężył w niedzielnym wyścigu na torze Nurburgring. Podium uzupełnili Paul di Resta z Mercedesa i Bruno Spengler z BMW.

Hiszpan obronił swoją pierwszą lokatę przed Tomem Blomqvistem, który od samego startu naciskał kierowcę Audi, lecz ten odjechał i zbudował bezpieczną przewagę nad swoimi najgroźniejszymi rywalami i jako pierwszy minął linię mety.

Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Paul di Resta, który początkowo jechał na trzeciej lokacie, jednak w pierwszej części zdołał wyprzedzić Blomqvista i awansował na drugie miejsce. Szkot linię mety minął ze stratą 7.5 sekundy do Moliny, lecz z przewagą sekundy nad trzecim Bruno Spenglerem z BMW.

Tom Blomqvist, który startował z drugiej pozycji, stracił dwa miejsca i spadł na czwartą lokatę wyprzedzając lidera klasyfikacji kierowców Pascala Wehrleina z Mercedesa, który popisał się świetnym startem z dziewiątej pozycji i wskoczył na szóstą lokatę.

Niemiec w dalszej części wyścigu zyskał jedną pozycję wyprzedzając Augusto Farfusa w ostatnim zakręcie toru Nurburgring, jednak po słabszym pit stopie i opóźnieniu przy wyjeździe z boksów spadł za Maximiliana Gotza, Daniela Juncadellę i ponownie Augusto Farfusa.

Kierowca Mercedesa ponownie wyprzedził Farfusa w szykanie tuż przed zjazdem Mike Rockenfellera do alei serwisowej z pierwszej pozycji. Rockenfeller popisał się jednak dobrym tempem i po zażartej walce z Wehrleinem zakończył wyścig na siódmej pozycji za Maximilianem Gotzem, który robił wszystko co w jego mocy, aby utrzymać kierowcę Audi za sobą. Za walczącą dwójką rywalizację zakończył Augusto Farfus.

Po sobotnich problemach z silnikiem, na dziewiątej pozycji niedzielny wyścig zakończył Martin Tomczyk, który wygrał w bezpośredniej walce z Juncadellą, Ekstromem i Adrienem Tambayem.

Dużego pecha już na samym starcie miał Jamie Green, który został na swoim miejscu i z kilkoma sekundami straty ruszył do rywalizacji. Brytyjczyk nie zdołał jednak odrobić straconych pozycji i zakończył wyścig na siedemnastej pozycji, tracąc tym samym szansę na mistrzowski tytuł.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE