Menu

DTM: Miguel Molina zwycięzcą niedzielnych kwalifikacji na Nurburgringu

Miguel Molina / Audi Sport Team Abt Sportsline

Kierowca zespołu Audi Abt Sportsline, Miguel Molina, wywalczył pierwsze pole startowe w niedzielnych kwalifikacjach na torze Nurburgring.

Hiszpan w ostatniej minucie sesji zanotował najlepszy czas w postaci 1:21.732, by o 0.207 sekundy wyprzedzić debiutanta ekipy BMW, Toma Blomqvista, który również pojawił się dość późno na torze.

Na trzeciej pozycji finiszował kolejny z kierowców Audi, Jamie Green, który do poprzedzającego go Blomqvista stracił zaledwie 0.082 sekundy.

Najwyżej sklasyfikowany z kierowców Mercedesa, Paul Di Resta, był trzeci, 0.003 sekundy za Greenem. Czołową piątkę uzupełnił Bruno Spengler (BMW), który utrzymał za sobą Augusto Farfusa, również z teamu BMW.

Kolejne trzy pozycje należały do kierowców Mercedesa, a byli nimi: Robert Wickens, Maximilian Gotz oraz Pascal Wehrlein, aktualny lider ogólnej klasyfikacji.

Obecnie Wehrlein posiada 27 punktów przewagi nad Edoardo Mortarą, który w kwalifikacjach był dopiero 20. Mortara z kolei ma zaledwie punkt przewagi nad trzecim Mattiasem Ekstromem, który finiszował na 17. lokacie.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE