Menu

Robert Wickens i Mike Rockenfeller ukarani po sobotnim wyścigu

Robert Wickens / Mercedes-AMG DTM Team / Mercedes-AMG C 63 DTM

Robert Wickens oraz Mike Rockenfeller otrzymali karę przesunięcia na starcie do niedzielnego wyścigu za spowodowanie incydentów podczas sobotniej rywalizacji.

Rockenfeller doprowadził do kontaktu z Jamiem Greenem, który niestety obrócił się na torze, z kolei Robert Wickens z Nico Mullerem, który podobnie jak Green nie zdołał uniknąć obrotu. W incydenty zostali uwikłani także Gary Paffett oraz Edoardo Mortara i cała szóstka zawodników musiała ostatecznie wycofać się z wyścigu w wyniku zbyt dużych uszkodzeń w samochodach.

Po zakończonej rywalizacji sędziowie jednoznacznie wskazali na winowajców i postanowili nałożyć na Wickensa karę przesunięcia o 13 pozycji, natomiast Rockenfeller straci trzy pozycje na starcie do niedzielnego wyścigu.

Dojechałem do pierwszego zakrętu i utrzymałem moją linię. Rocky zmienił położenie i znalazł się w środku strefy hamowania, by mnie pokryć – mówił Robert Wickens. Nie spodziewałem się jednak, że skręci na hamowaniu - normalnie tego nie robisz. Zmusił mnie do zjazdu do zewnątrz i było zbyt ciasno, aby pokonać ten zakręt.

Przykro mi z powodu Nico Mullera, ponieważ wjechałem w niego i nie było to moim zamiarem.

Sądzę, że jutro z Rocky’m musimy podejść do wyścigu bardziej rozsądnie, ponieważ Rocky również odprawił kilka samochodów, które znajdowały się przed nim.

W sobotnim wyścigu na torze Oschersleben zwycięstwo odniósł Timo Glock z zespołu BMW, za którym finiszowali Bruno Spengler (MTEK BMW) oraz Antonio Felix da Costa (Schnitzer BMW).

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE