Menu

Timo Glock zdobywa pierwsze w karierze pole position do sobotniego wyścigu DTM na torze Oschersleben

Timo Glock / BMW

Były kierowca Formuły 1, Timo Glock, wywalczył pierwsze w swojej karierze, pole position do sobotniego wyścigu DTM na torze Oschersleben.

Niemiec swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:19.821 i wyprzedził czterech kierowców BMW – Augusto Farfusa, Toma Blomqvista, Antonio Felixa da Costę i Bruno Spenglera, któr\y uplasowali się na kolejnych czterech miejscach.

Szósty czas zanotował wicelider klasyfikacji kierowców Pascal Wehrlein, który okazał się najszybszym zawodnikiem z pozostałych rywali BMW, notując najszybszy czas na poziomie 1:19.935, co dało 0.114 sekundy straty do najszybszego Glocka.

Aktualny mistrz serii DTM, Marco Wittmann, po dobrym początkowym tempie uplasował się na siódmej pozycji z czasem 1:19.992 tuż przed kolejnym kierowcą BMW Martinem Tomczykiem, który do swojego kolegi z BMW stracił 0.027 sekundy.

Na kilka chwil przed końcem pierwszej sesji kwalifikacyjnej pecha zaliczył Miguel Molina, który stracił panowanie nad swoim Audi i wypadł z toru uszkadzając przód swojego auta uderzając w bandę. Hiszpan zdołał jednak utrzymać dziewiątą lokatę przed Edoardo Mortarą, który zamknął czołową dziesiątkę.

Wielkiego pecha zanotował natomiast Mattias Ekstrom, u którego w samochodzie doszło do problemów technicznych, które spowodowały, że Szwed nie mógł kontynuować walki o pierwszą lokatę startową i do sobotniego wyścigu ruszy z ostatniego pola.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE