Menu

Ekstrom ukarany za kolizję z Glockiem w pierwszym wyścigu na Moscow Raceway

Mattias Ekstrom / Audi

Mattias Ekstrom z Audi otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie do niedzielnego wyścigu na torze Moscow Raceway.

Szwed na jedenastym okrążeniu, tuż po zjeździe samochodu bezpieczeństwa i wznowieniu rywalizacji, zbyt optymistycznie próbował wyprzedzić jadącego przed nim Timo Glocka w jednym z zakrętów, co zakończyło się kolizją i wypadnięciem obu kierowców poza tor. Obu kierowcom nic się nie stało po uderzeniu w bandę, jednak dość poważnie zostały uszkodzone oba auta i na tor po raz drugi musiał wyjechać samochód bezpieczeństwa.

Sędziowie wyścigowi po przeanalizowaniu całego zajścia uznali, że winnym całego zajścia jest Mattias Ekstrom rywalizujący pod banderą zespołu Audi, który otrzymał ostatecznie karę przesunięcia na starcie do drugiego wyścigu na torze Moscow Raceway.

Odpadnięcie Ekstrome z pierwszego wyścigu i brak punktów na koncie spowodowało, że na pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców awansował Pascal Wehrlein z Mercedesa notując przewagę ośmiu punktów nad kierowcą Audi.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE