+Blog

Dokładnie 24 lat temu świat Formuły 1 i nie tylko, musiał zmierzyć się z jednym z najczarniejszych weekendów Grand Prix w historii tego sportu. Na przełomie kilku dni, 30 kwietnia – 1 maja w 1994 roku, śmierć poniosło dwóch kierowców – Roland Ratzenberger (33 lata) oraz trzykrotny mistrz świata, Ayrton Senna (34 lata).

Poznań Motor Show 2018 przeszedł już do historii, lecz jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Złożyło się na to mnóstwo włożonej pracy, dobra organizacja oraz ciekawa oferta, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od rozpoczęcia kolejnej edycji Poznań Motor Show – największych w Polsce i czwartych w Europie targów motoryzacyjnych. Od 5 kwietnia na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, o których za chwilę przeczytacie.

Kolejna już odsłona międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie trwała od 6 marca do 18 marca 2018 roku. W tym czasie zaprezentowano mnóstwo innowacyjnych modeli aut. Naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę na kilka z nich.

Co roku śledzimy testy przedsezonowe i pomimo tego, że świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, iż każdy zespół sprawdza inne rzeczy, a kierowcy podczas okrążeń nie dają z siebie wszystkiego, to i tak staramy się wyciągnąć jakieś wnioski, spróbować określić układ sił w stawce, zanim sezon tak naprawdę się rozpocznie. Czemu by tego nie robić, skoro jesteśmy spragnieni jakiejkolwiek dawki Formuły 1 po tak długiej przerwie?

Na międzynarodowej wystawie samochodów w Genewie, dyrektor generalny McLaren Automotive, Mike Flewitt, przedstawił pierwsze informacje na temat McLarena Senny GTR i sam prototyp.

Sezon 2017 był czasem ogromnych zmian dla Formuły 1, w szczególności na szczeblach władzy. Po ponad 40 latach jedynowładczych rządów Berniego Ecclestone'a, najważniejsza seria wyścigowa została przejęta przez amerykański koncern Liberty Media. Nie obyło się bez mniejszych, jak i większych zmian, które możemy prześledzić w oficjalnym podsumowaniu DVD, czyli zebraniu garści najistotniejszych informacji w pigułce dotyczące przebiegu danego sezonu.

Wiele osób rozczarowała decyzja Williamsa, bo widziałam i takie komentarze w sieci, że kibice są rozczarowani, a nawet zdruzgotani tym, co ujrzało światło dzienne w południe 16 stycznia. Według mnie prędzej czy później romantyczna historia znajdzie swój szczęśliwy finał. W rzeczy samej.

Prawie dwa miesiące temu zespół Sauber ogłosił nawiązanie szeroko zakrojonej współpracy z Alfa Romeo, ze szczegółów wiemy tylko tyle, że marka należąca do grupy FIAT będzie sponsorem tytularnym szwajcarskiej ekipy, ale można się domyślić, że w tym całym partnerstwie chodzi o coś więcej niż tylko szlachetną poprawę osiągów najsłabszego zespołu w stawce...

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone